Temizlik Nasıl Yapılır

Ev temizliği nasıl yapılmalıdır ?

Ev Temizliği Hepinizin bildiği bir iştir. Bu işin profesyonelce yapmakta mümkün her işte olduğu gibi temizlik işlerine de profesyonel olarak iş yapan insanlar her zaman yer almaktadır. İlk etapta basit bir işlen olarak görünse de temizlik; yaşam kalitemizi etkileye önemli olgudur. Çocuklarımız, çocuklarımızla beraber evde yaşayan aile fertlerimizin sağlıklı yarınları için temiz ev sterilize ortamların var olması daha huzurlu yarınların temeli bir bakıma oluşturmak demektir. Bu bağlamda temizliğe gereken önemi vermek gerektiği ortaya çıkmakta.
Peki ev temizliği nasıl yapılmalıdır ?

Başta da belirttiğimiz üzere her birey yaşam çevresin de günlük, haftalık, aylık Olmakla beraber mutlak suretle temizlik yapmaktadır. Bazen yüzeysel temizlik bazen de Detaylı temizlik yapılmakta ya da İnternet ortamı veya Arkadaş Çevresinin Tavsiyesi üzerine Temizlik şirketleri aracılıyla evlerini işyerlerini temizletmektedirler. Temizlik yaparken ilk önce ortalıkta dağınık halde duran ev eşyalarını ofis ve işyeri temizlenecekse dosyalar, masa üstlerini çöpleri toplayarak temizliğe ilk adım atılır. Dağınıklığın toplanması hususu şu bakıma çok önemli; temizlik esnasında çevrede bulunan bu tür malzemelere zarar vermemek kirletmemek kullandığımız kimyasal temizlik malzemelerinin zararlarından korumak.

Oturma Odası temizliği

Koltuk temizliği bittikten sonra halı yıkama veya halı silme işlemine geçilir. Halıların temizliği de hem hijyen hem de evimizin görselliği bakımından çok önemlidir. Bir kova içerisine ılık su alın sert bir bezle bu bez eğer elinizde eski bir tül perde varsa ondan bir parça olabilir onu koparmanız ve kullanmanız yorulmamak adına en tercihlerden biri olur. Halı temizliği bittikten sonra

Perde Temizliği Nasıl Yapılır

Perdelerinizi çıkartı ve yıkama için çamaşır makinesi atın o yıkanırken iç ve dış cam temizliğini yapın Dış cam temizliği yaparken elinizdeki bezin kalitesinin iyi olmasına özen gösterin özellikle dışarda olunması sebebiyle tek seferde temizlik işlemini sağlayacak bezler sizin güvenliğinizi ve yorulmanızı önlemek adına akılcı bir çözüm olacaktır.

Cam Temizliği

Cam temizliği bittikten sonra Toz Alma İşlemine geçebilirsiniz artık tozları toz bezi yle temizce silin ve evin o bölümün tüm temizlik işlemini bitirmiş olun

Diğer Temizlik İşlemleri

Daha sonraki aşama mutfak temizliği
Temizevim Mutfak temizliğinde yaptığımız işlem yine ortalığı toplamak olacak bulaşıkları önce üzerindeki kalıntı ve kirleri musluğun altında temizleyin ve çamaşır makinesine yerleştirmeye başlayın tüm bulaşıkları yerleştirdikten sonra hızla mutfak tezgahının temizliğine geçiniz.

Fırın üzerindeki aparatları kaldırın ve silin daha sonra yağ sökücüler yardımıyla fırın üzerinde kalan kirleri yanmış yemek döküntülerini temizleyin cilalayın parlatın. Duvara sıçrayan yağları silin bu yağlar katman halinde karşınıza çıkabilir duvar temizliği esnasın da mutla yardımcı bir temizlik ürünü edinin aksi taktirde bu tür lekeler silmekle temizlenmesi çok kolay olmamakta.

Duvar silme işlemi ardında çamaşır suyu ile mutfak tezgahını silin bu sizin mutfak tezgâhı temizliğinin ilk etabını oluşturacak daha sonra tekrar silinmek üzere kurumaya bırakın. Üst mutfak dolap kapaklarının ince bir bez yardımıyla temizce ardından buzdolabı içini ve buzdolabı dış temizliğine başlayın temizliğini bitirin. Yerleri ve camları temizleyip silin fırın aparatlarını yerleştirin son kez mutfak tezgahını silip çıkın işte bu kadar mutfakta tamam.

Şimdi sıra Banyo Ve tuvalet temizliğinde. Banyo ve Tuvaletler; fayans ve Seramiklerini en fazla oldu alanlarımız Fayans temizliği yaparken mutlaka elimizi koruyacak bir eldiven kullanmamız gerekmektedir. Her şey den önce kendi sağlığımıza dikkat etmemiz gerekir. Kalıcı bir temizlik için İyice silin ve parlatın.

temizevim

temizevim temizlik şirketi

Kurumsal Gücünü Hissedin!
Kalıcı temizlik sağlayın!
Tek seferlik değiş Uzun Soluklu Temizlik Hizmeti Kalitesinden Yararlanın...
Sağlıklı ve Temiz Günler Yaşayın!